Nosimo zaščitno masko, redno si umivajmo in razkužujmo roke, poskrbimo za pravilno higieno kašlja ter ohranimo medosebno razdaljo dveh metrov.
Postopek določanja modelov je opredeljen v 3. poglavju zakona o množičnem vrednotenju nepremičnin (ZMVN-1), v členih 14 - 20 in zajema:
Pri postopku določanja modelov vrednotenja, je poleg sodelovanja strokovne javnosti, pomembno tudi sodelovanje občin. 17. člen ZMVN-1 določa, da občine sodelujejo pri pripravi predloga modelov vrednotenja. Geodetska uprava Republike Slovenije (GURS), kot organ vrednotenja, oblikuje osnutek modelov vrednotenja in jih pošlje občini s pozivom, da občina v 30 dneh od dneva prejema organu vrednotenja posreduje svoje pripombe. Občine so namreč, kot nosilke urejanja prostora in prostorskega načrtovanja najboljše poznavalke lokalnega okolja. Pri pripravi predloga modelov vrednotenja upošteva organ vrednotenja pripombe, ki so v skladu z merili množičnega vrednotenja, kot jih določa Zakon o množičnem vrednotenju. Vloga občin je pomembna predvsem z vidika usklajevanja zarisa vrednostnih con, saj lahko občine organu vrednotenja posredujejo tudi tiste podatke o vplivih na oblikovanje vrednostnih con, ki jih organ vrednotenja sam ni zaznal. S tem se rezultati vrednotenja bistveno izboljšajo. Na podlagi vseh pripomb in usklajevanj organ vrednotenja pripravi predlog modelov vrednotenja.
na katerem bo občinam predstavljen Zakon o množičnem vrednotenju nepremičnin v delu, ki se nanaša na modele vrednotenja in postopke, ki se nanašajo na fazo procesa množičnega vrednotenja, v kateri sodelujejo tudi občine.
Posvet bo izveden na treh lokacijah: